Ostatnimi czasy w modzie jest imienne usadzanie gości przy weselnym stole. Zabiegu takiego można dokonać poprzez ustawienie imiennych tabliczek – winietek przy miejscu konkretnej osoby.

Pomysł taki wydaje się być nie tylko praktycznym, ale również estetycznym. Ręcznie wykonane winietki z imieniem lub imieniem i nazwiskiem gościa mogą nie tylko szybko i łatwo wskazać mu odpowiednie miejsce. Co więcej, tabliczki takie mogą okazać się bardzo eleganckim i pomysłowym dodatkiem do efektownie zaaranżowanego przyjęcia weselnego.

Winietki możemy zarówno wykonać samodzielnie jak i kupić w sklepie. Z wyglądu są to najzwyklejsze, ustawiane pod kątem karteczki lub rozkładane tabliczki z podpórką. Na zewnętrznej stronie wpisuje się ręcznie lub drukuje imię lub imię i nazwisko każdego z gości. Następnie ustawia się winietki przy miejscu przeznaczonym dla odpowiedniej osoby.

Nie da się ukryć, iż stosowanie eleganckich winietek znacznie ułatwia rozplanowanie miejsca i usadzenie gości przy stole. Jednakże, imienna tabliczka, podobnie jak ręcznie wykonane zaproszenie ślubne może ciekawie urozmaicić wygląd stołu i całej sali. Polecamy zatem własnoręczne wykonanie tego typu akcesoriów, o ile oczywiście dysponujemy odpowiednią ilością czasu podczas przygotowań to tego, jakże ważnego z życiu każdego z nas dnia ślubu.

Imienną winietkę możemy również ciekawie ozdobić. Doskonale sprawdzą się do tego celu pojedyncze, wąskie tasiemki lub kolorowe wstążki. Możemy nimi z powodzeniem przewiązać karteczkę lub przywiązać ją na przykład do szklanki lub butelki. Tabliczki można również oprószyć delikatnie drobnym brokatem, aby pięknie odbijały światło. Podczas wesel organizowanych wiosną i latem polecamy również położenie obok winietki symbolicznego kwiatka lub wykonanie go z bibuły lub cienkiego papieru.

Jeśli planujemy ustawić na stole weselnym winietki dla gości, powinniśmy uważnie dobierać pozostałe ślubne dodatki i akcesoria. Nie powinniśmy przecież dopuścić do „przeładowania” całej kompozycji. Zdecydujemy się więc na jeden lub dwa dodatki, na przykład obok tabliczek mogą pojawić się na przykład śmieszne naklejki na butelki lub dekoracje talerzy i zastawy.

Widzimy zatem wyraźnie, iż modne obecnie, ręcznie robione tabliczki imienne dla gości mogą mieć zarówno zastosowanie praktyczne i logistyczne, oraz estetyczne. Wystarczy tylko dopasować je odpowiednio do całego wystroju sali oraz ogólnej aranżacji przyjęcia. Życzymy ciekawych pomysłów!