Na okazję ślubu i organizowania przyjęcia weselnego możemy wybrać nie tylko bardzo eleganckie, delikatne i stylowe ozdoby, ale również żartobliwe naklejki, przypinki lub imienne tabliczki.

Zależnie od tego, na jaką aranżację weselnego przyjęcia się zdecydowaliśmy, możemy śmiało improwizować i eksperymentować z dodatkami i akcesoriami. Nie od dziś wiadomo bowiem, że na weselach zwykło się żartować z gości, rodziny, drużbów i samych Państwa Młodych. Wesele to przecież okazja radosna, a na przyjęciu wszyscy powinni doskonale się bawić.

Dlatego tez, celem urozmaicenia i pomysłowego rozbawienia przybyłych gości, polecamy wykorzystanie modnych obecnie i bardzo popularnych naklejek, zawieszek czy specjalnych koszulek umieszczanych na butelkach. Najczęściej mają one kształt garnituru lub smokingu oraz tradycyjnej sukni ślubnej. Zakładając na butelki odpowiednie koszulki możemy nie tylko ciekawie zaaranżować weselny stół, ale również podzielić gości względem stron – Panny lub Pana Młodego, podobnie jak w przypadku imiennych winietek czy tabliczek.

Równie oryginalnym pomysłem będzie z pewnością ustawienie obok każdego nakrycia żartobliwego tekstu lub śmiesznego zdjęcia, nawiązującego do tradycji weselnych lub charakteru Państwa Młodych. Dodajmy jeszcze, iż pomysły takie doskonale sprawdzą się w przypadku kameralnych wesel, gdzie oprócz Rodziców i świadków znajdą się tylko najbliżsi krewni i przyjaciele.

Nie wszystkie żartobliwe i zabawne dodatki musimy umieszczać bezpośrednio na weselnym stole. Jeśli nie pozwala nam na to ilość miejsca lub chcemy bardziej urozmaicić wystrój sali, polecamy zamocowanie specjalnych zawieszek na przykład na oparciach krzeseł. Mogą to być wspomniane garnitury i suknie ślubne, jak również gołąbki, kwiaty czy motylki. Kolorowe, śmieszne nalepki możemy także umieścić na szklankach lub na spodzie talerzy.

Kolorową, śmieszną naklejkę lub przypinkę możemy również dołączyć do słodkiego upominku dla gości. Ciekawie zapakowana czekoladka, cukierek lub suszony owoc mogą być więc tylko częścią sympatycznej niespodzianki, a żartobliwy element – jej uzupełnieniem. Polecamy zatem pomysłowe aranżacje samych opakowań na ciasta weselne, które będą ciekawym dodatkiem ale i dobrą pamiątką z przyjęcia.

Jeśli jednak nie dysponujemy zbyt dużą ilością miejsca na sali weselnej, żartobliwe teksty, obrazki czy inne dodatki możemy dołączyć chociażby do tradycyjnych zaproszeń ślubnych. Jeszcze lepszy efekt uzyskamy, jeśli zdecydujemy się na samodzielne wykonanie zaproszeń dla najbliższych i najważniejszych gości.