Popularne dziś winietki i akcesoria na przyjęcie ślubne cieszą się coraz większym uznaniem nie tylko Par Młodych, ale również gości oraz rodziny. Śmieszne, pomysłowe tabliczki i naklejki mogą bowiem nie tylko znacznie ułatwić rozplanowanie miejsca i usadzenie gości, bowiem pełnią również funkcję estetyczną.

Od kilku lat na polskich weselach zaczęły pojawiać się pomysłowe, praktyczne i eleganckie winietki, czyli imienne tabliczki dla gości weselnych. Mają one za zadanie przede wszystkim ułatwić obsłudze oraz pozostałym gościom sprawne i szybkie zajęcie przeznaczonych dla nich miejsc przy stole. Co więcej, takie stylowe winietki mogą okazać się również trafionym, ciekawym i oryginalnym pomysłem na kompozycję i aranżację weselnej sali lub samego stołu.

Co więcej, pomysłowe winietki, szablony lub tabliczki możemy z powodzeniem zawiesić na oparciu krzesła. Jeśli na stole weselnym ustawiliśmy już jakąś oryginalną ozdobę, nie dokładajmy kolejnych elementów na stół. Zamiast tego przypnijmy szpilką lub przymocujmy taśmą karteczkę z imieniem lub symbolem garnituru albo sukni ślubnej. W taki sposób odróżnimy nie tylko poszczególnych gości, ale dzięki temu usadzimy ich podobnie jak w kościele – po stronie Panny i Pana Młodego.

Szablony modnych i popularnych winietek znajdziemy zarówno w Internecie jak i w salonach z odzieżą i akcesoriami ślubnymi. Jednakże, pragnąc wprowadzić do sali bardziej kameralną, oryginalną atmosferę, z powodzeniem możemy pokusić się o własnoręczne wykonanie imiennych tabliczek, eleganckich zaproszeń czy pomysłowych, śmiesznych dodatków.

Zamiast symboli kojarzących się bezpośrednio z Państwem Młodym, możemy również użyć schematycznych, prostych i uniwersalnych dodatków, takich jak choćby motylki czy kwiaty. Podobne dodatki możemy położyć również na weselnym stole lub ozdobić nimi talerze, szklanki lub butelki. Popularnym dodatkiem na polskich weselach jest obecnie umieszczanie na zastawie stołowej śmiesznych naklejek, zdjęć lub tekstów. Nierzadko spotkać się można z przystrojonymi butelkami lub kieliszkami – często zakłada się na nie kartoniki w kształcie smokingu lub garnituru oraz balowej sukni ślubnej.

Przy okazji organizowania dużych wesel polecamy również ułożenie obok każdej winietki efektownego, barwnego kotylionu lub przypinki. W ten sposób każdy gość będzie posiadał nie tylko nietuzinkową i oryginalną ozdobę, ale również ciekawą pamiątkę z naszego wesela.