Bezapelacyjnie jednym z wielu akcesoriów i dodatków przydatnych podczas urządzania ślubu i wesela będą nie tylko symboliczne i eleganckie winietki, ale również pomysłowe pudełeczka i opakowania na ciasta weselne dla gości.

Tradycyjnie, na zakończenie przyjęcia weselnego, zwykło się wręczać gościom symboliczny podarunek w postaci kilku ciast oraz tortu. Oczywiście, celem zapakowania słodkości możemy użyć zwykłych pudełek spożywczych, jednakże, pragnąc postawić na oryginalność i efektowne zaskoczenie uczestników przyjęcia, możemy wykorzystać do tego celu ozdobne i modne opakowania, dostępne niemalże w każdym sklepie z wyposażeniem oraz w salonach ślubnych. Warto zaznaczyć, iż stylowe opakowania na ciasta nie okażą się wysokim kosztem – za kilka sztuk zapłacimy bowiem od kilku do kilkunastu złotych.

W sklepach znajdziemy obecnie cały szereg najróżniejszych pudełek i opakowań – od malutkich, po duże, od kolorowych po bardziej eleganckie i stylowe. Od naszej wyobraźni oraz ogólnej aranżacji wesela zależy, na jakie modele ostatecznie się zdecydujemy. Z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie wybór pudełek w formie garnituru lub ślubnej sukienki. Stylistyka taka świetnie skomponuje się z tradycyjnie urządzanym przyjęciem a co więcej, podobnie jak rozstawione na stole winietki, pomoże nam szybko i sprawnie usadzić gości zgodnie ze stroną Panny lub Pana Młodego.

Jednakże, aby wprowadzić nieco oryginalności i pomysłowości, możecie Państwo skorzystać również z bardziej uniwersalnych typów opakowań na ciasta dla weselnych gości. Mogą to być więc składane motyle, kwiaty czy wielościenne bryły, tworzone podobnie jak japońskie origami. Co więcej, nawet jeśli wybierzemy standardowe opakowanie na ciasto możemy efektownie ozdobić je pomysłową, zabawną naklejką , kwiatem z bibuły lub imienną karteczką.

Pudełeczek i opakowań na ciasta możemy również użyć, jeśli planujemy symboliczne wręczenie gościom słodkiego upominku. W ciekawy sposób zapakowany cukierek, czekoladka lub suszony, egzotyczny owoc okażą się z pewnością nie tylko ciekawym pomysłem, ale również bardzo miłym gestem. Dodajmy jeszcze, iż niewielkie przedmioty, takie jak wspomniane czekoladki, możemy pakować nie tylko w klasyczne pudełka, ale również pomysłowe, fantazyjne woreczki w różnych kolorach. Możemy na przykład przewiązać je delikatną wstążką lub przypiąć do niego świeży, ścięty kwiat i ustawić obok nakrycia każdego z gości.