Podczas przygotowań do wesele pracują wszyscy – od Państwa Młodych, przez rodziców, po orkiestrę i obsługę. Na samej uroczystości warto więc podziękować im za wszystkie wysiłki, które włożyli w wygląd i całokształt przyjęcia.

Celem eleganckiego podziękowania dla zaangażowanych w przygotowania rodziców,gości i obsługi, polecamy stworzenie krótkich życzeń i słów podzięki za trud i ciężką pracę. Najlepiej podziękowania wygłosić osobiście, podczas uroczystości. Można tego dokonać zaraz po powitaniu gości lub pomiędzy poszczególnymi częściami imprezy. Nie zostawiajmy jednakże podziękowań na koniec wesela, ponieważ późno w nocy z pewnością nie będzie już wszystkich uczestników.

Najlepiej więc podziękowania złożyć zaraz po przejściu z kościoła na salę, na przykład podczas wręczania imiennych winietek lub kolorowych kotylionów dla uczestników wesela. Nie zostawiajmy jednakże podziękowań obok tabliczek z imieniem gości. Lepiej, zdecydowanie bardziej elegancko będzie przecież podziękować zaangażowanym osobom publicznie, najlepiej poprzez odczytanie tekstu z podwyższenia lub parkietu.

O ile słodki upominek dla gości możemy położyć bezpośrednio obok każdego nakrycia, tekst podziękowań należy wygłosić lub odczytać. Powinni dokonać tego Państwo Młodzi lub wodzirej, zależnie od tego, jak nasze wesele będzie zaaranżowane i urządzone. Podziękowania można również umieścić bezpośrednio na zaproszeniu ślubnym, jednakże najlepiej będzie wyrazić szacunek, uznanie i wdzięczność publicznie, podczas przyjęcia ślubnego.

Jeśli zdecydujecie się Państwo na samodzielne wygłoszenie podziękowań i życzeń dla gości, polecamy inspirowanie się poniższymi tekstami:

„Drodzy Rodzice, Świadkowie, Goście!
Dziś wielką wdzięczność czujemy
I z całego serca Wam dziękujemy.
Za dane nam życie, opiekę i wychowanie
Za Wasze o nas nieustanne starania.
Nadszedł czas, kiedy sami zaczynamy nowe życie,
I mam nadzieję że nam pobłogosławicie.
Za Wasze wielkie wysiłki dziś gorąco dziękujemy
i wszyscy dziś wspólnie, tutaj się radujemy! „

Zebraliśmy się dzisiaj tutaj wszyscy, aby świętować zawarcie naszego związku małżeńskiego. Dziękujemy Wam wszystkim drodzy Rodzice, Świadkowie i Goście za liczne przybycie, szczere życzenia oraz wspólną zabawę. Z tego miejsca pragniemy szczególnie podziękować naszym Rodzicom i Przyjaciołom – za wsparcie, cierpliwość i okazaną pomoc. Dziękujemy Wam za ogromny trud, poświęcenie, szereg wyrzeczeń, gorącą miłość i radość, za wszystkie dni które wspólnie przeżyliśmy.

W tym szczególnym dniu chcielibyśmy serdecznie podziękować – przede wszystkim Rodzicom, Świadkom, Przyjaciołom i Bliskim oraz Orkiestrze i Obsłudze za ogromną pomoc, wsparcie i dobre słowo podczas organizacji przyjęcia. Z całego serca dziękujemy i życzymy wspaniałej, wspólnej zabawy!”